• Bahçelievler-Yenibosna/İstanbul
 • Info@bahcelievlerlihkab.com
 • Çalışma Saatleri: 09:00 – 18:30
Thumb
Bizi Tanıyın

Haritacılık Alanında Yardıma İhtiyacınız Olduğu Her An Yaynınızdayız

Haritacılık alanında tüm altyapı çalışmalarının ilk adımı olan harita mühendislik hizmetlerinin, bir ülkenin kalkınmasında en önemli faktör olduğunun bilinci ile üstlendiğimiz tüm projeleri, yapım ve uygulama yönetmeliklerinin, teknik şartnamelerinin gerektirdiği gibi titizlikle yerine getirmek ilkemiz ve geleneğimizdir.

 • 124
  +
  Tamamlanan Proje
 • 53
  +
  Planlanan Hizmetler

16/6/2005 tarihli ve 5368 sayılı Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri ve Büroları Hakkında Kanunun ve Kanunun  2.ci 4.ci 4/A.ci 5.ci 8.ci ve 11.ci maddeleri hükümlerine dayanarak hazırlanan 25/09/2021 tarihli ve 31609 sayılı lisanslı harita kadastro mühendisleri ve büroları hakkında yönetmelik hükümlerince lisanslı harita kadastro mühendisleri ve bürolarının çalışma usul ve esasları belirlenmiştir.

3406-559 Nolu lisanslı bürosu olarak, kadastro teknik hizmetlerinden tescile tâbi olmayan aplikasyon, yer gösterme ve plan örneği işlemlerinin yapım ve kontrolü, tescile tâbi olan cins değişikliği, arzî irtifak hakkı tesisi veya terkini, birleştirme ve muhdesatın terkini işlemlerinin yapım sorumluluğu, ile 23/6/1965 tarihli ve 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanununun ek 5 inci maddesi gereğince hatalı bağımsız bölüm veya blok numarası düzeltilmesi işlemlerine yönelik talebe bağlı hizmetleri,4/12/1984 tarihli ve 3091 sayılı Taşınmaz Mal Zilyedliğine Yapılan Tecavüzlerin Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında yetkili makam tarafından kadastro müdürlüklerinden talep edilen ve kadastro teknik hizmetlerinden olan yer gösterme ve aplikasyon işlemlerinin yapılması ve talep edilen makama sunulması ile İdarece belirlenecek kadastro teknik hizmetleri niteliğindeki diğer iş ve işlemleri yapmakla görevli olmakla beraber bu alanda yetkili ve sorumlu ir kuruluşuz.

Harita Mühendisi Ufuk Güvem öncülüğünde LİHKAB (lisanslı harita kadastro mühendislik bürosu) yetkisi ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

Geniş Hizmet Yelpazemiz ile

Her Zaman Aktif

Sizlere vermiş olduğumuz geniş hizmet yelpazemiz ile haritacılık anlamında her türlü işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Verdiğimiz hizmetlerden bazıları şu şekildedir;

 • Aplikasyon, Cins Değişikliği, Birleştirme, İrtifak Hakkı Tesisi ve Terkini, Parselin veya Bağımsız Bölümün Yerinde Göstermesi
 • Hatalı Bağımsız Bölüm veya Blok Numaralarının Düzeltilmesi, Kadastral Yol Sınırlarının Belirlenmesi, Röperli Kroki ve Zemin Tespit Tutanağı Hazırlama

Her Zaman Yanınızdayız

+90 (212) 652 96 93

Thumb
Shape
Alanında Profesyonel

Uzman Ekibimiz

Hepsi kendi alanında uzman olan ve yetkinlik sahibi çalışma arkadaşlarımız ile tanışın

Ufuk Güvem
Lisanslı Harita ve Kadastro Mühendisi
Yusuf Pekdemir
Harita Teknisyeni
Doğan Kamil Aksoy
Harita Mühendisi
Tuğba Yazıcı
Harita Teknikeri
78
.
Mutlu Müşteri
124
+
Tamamlanan Proje
15
.
Mutlu çalışan
53
.
Planlanan Hizmetler
Thumb
SIKÇA SORULAN SORULAR

LİHKAB Kapsamında Sıkça Sorular Sorular Şu Şekildedir;

LİHKAB Nedir?

LİHKAB kelimesinin tam açılışı Lisanslı Harita Kadastro Bürosu‘dur. Bir lisanslı harita kadastro ‘LİHKAB’ bürosu lisanslı harita mühendislerinin kamu adına resmi olarak iş yaptığı özel bir işletmedir. LİHKAB lisansını almak için 65 yaşını doldurmamış olmanın yanında kamu veya özel sektörde, harita ve kadastro mühendisi olarak en az on yıl çalışma deneyimi olması gerekmektedir. Devlet bu özelliklere sahip harita mühendislerine bu hakkı vermiştir.

Bir LİHKAB Bürosuna Kimler Başvuru Yapabilir?

Taşınmazın sahibi olan gerçek kişiler veya noter onaylı olarak vekaletname verilen vekil kişiler bir LİHKAB bürosuna başvuru yapabiliriler.

Peki LİHKAB Hangi Bölgelerde Görev Yapabilir?

LİHKAB yani lisanslı harita kadastro mühendislik bürosu bulunduğu il sınırları içinde her ilçede görev yapabilir.